USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Guaruja Comfort & Design Guaruja Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Guarujá Comfort&Design Guarujá Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Guaruja Comfort & Design

ex. Area Gourmet Em Guaruja

Förhandsbokning
2026-08-03
2026-08-04

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

52

Guaruja Comfort & Design 3*

 Wi-Fi
 Privat strand

Strand

 Barnvänligt

Barnsängar

 Rullstolspassage

Rullstolstillgänglighet

 Luftkonditionering
 Husdjur ej tillåtna

Inga husdjur


Det bekväma hotellet Guaruja Comfort & Design erbjuder närhet till La Plage shoppingcenter, som ligger ungefär 20 minuter bort till fots. Det finns också en parkering på plats.

Guarujás centrum kan nås på 15 minuters promenad. Gästerna som bor på detta 3-stjärniga hotell kommer att befinna sig inom 1 km från Praia de Guarujá. Santos akvarium ligger cirka 15 minuters bilresa från Comfort & Design, och tågstationen Pref Saladino ligger cirka 90 minuters bilresa bort.

Rummen har minibar, samt Wi-Fi och plattskärms-TV med satellitkanaler för din bekvämlighet. För gästernas bekvämlighet finns luftkonditionering. Gästerna kan utnyttja en duschkabin, en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar som finns i de rymliga badrummen.

Det erbjuder en daglig frukostbuffé. Välj från ett obegränsat utbud av brasilianska rätter på restaurangen Alcide's Restaurante e Pizzaria, som ligger inom några kvarter från hotellet Guaruja Comfort & Design.

  • Lokala sevärdheter
  • Mirante da Ponta das Galhetas
    3486 km
  • Praia das Astúrias-stranden
    3176 km
  • Origens Chocolateria
    3005 km
  • Morro da Caixa D'Água-utkikspunkten
    3572 km
  • Feirinha das Asturias
    3408 km
  • Mirante do Morro da Caixa D’Água
    3550 km
  • Ilha Pompeba
    1977 km
  • Lookout Galheta
    3498 km
  • Praia do Tombo
    4060 km
  • Imóveis Jardim Astúrias
    3489 km
  • Flygplatser
  • São Paulo-Congonhas flygplats
    91 km
  • Tågstationer
  • Maua
    42 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Portvakt reception
  • Inga husdjur
  • Rum/faciliteter för funktionshindrade
  • Rullstolstillgänglighet
  • Säkerhet
  • Handikappanpassad toalett
  • Handikappanpassat badrum
  • Brandsläckare
  • Kortåtkomst
  • Nyckelåtkomst

Mat och drycker

  • Elektrisk vattenkokare
  • Köksgeråd
  • Matplats utomhus

Aktiviteter och avkoppling

  • Strand
  • Trädgård

På rummet

  • Luftkonditionering
  • Minibar
  • Ljudisolerade rum
  • Sittgrupp
  • Klädkammare
  • Uteplats
  • Terrass
  • Te- och kaffefaciliteter
  • Matbord
  • Gratis toalettartiklar
  • Handfat
  • LCD-TV
  • Barnsängar
  • Parkettgolv

Hotellregler

Incheckning: från 12:00 till 14:00
Utcheckning: från 10:00 till 12:00
  • Information om extrasängar
  • Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur långt är centrum från det 3-stjärniga hotellet Guaruja Comfort & Design?

    Det tar 15 minuter till fots att komma från det 3-stjärniga hotellet Guaruja Comfort & Design till centrum.
  • Hur långt är São Paulo-Congonhas från hotellet Guaruja Comfort & Design?

    Det är 95 km mellan São Paulo-Congonhas flygplats och hotellet Guaruja Comfort & Design.
  • 🚗

    Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Guaruja Comfort & Design?

    Gäster på hotellet Guaruja Comfort & Design kan parkera sina fordon på privat parkering.
  • Ingår frukost i priset på detta gästhus?

    Ja, frukostbuffé ingår i vissa av erbjudandena på detta gästhus. Se till att bekräfta denna information med detta boende.
  • 🕗

    Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på gästhuset?

    Gästerna på gästhuset måste checka ut vid 12:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på det 3-stjärniga hotellet Guaruja Comfort & Design?

    Det genomsnittliga rumspriset på det 3-stjärniga hotellet Guaruja Comfort & Design är 103$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Guaruja Comfort & Design?

    På hotellet Guaruja Comfort & Design kan gästerna välja mellan Hus med 1 sovrum, Deluxe rum med Queen size-säng och Deluxe Svit med Queen size-säng.
  • Erbjuder det 3-stjärniga hotellet Guaruja Comfort & Design boende för funktionsvarierade?

    Ja, det 3-stjärniga hotellet Guaruja Comfort & Design har badrum, handikappanpassade rum och tillgång till rullstol för gäster med särskilda behov. För speciella önskemål rekommenderar vi att du ringer i förväg för att bekräfta.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-03
2026-08-04

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Guaruja Comfort & Design, Brasilien

Rua Campos Sales 20, Guarujá, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © br-sudestedobrasil.com

All rights reserved